Kasutatud toiduõli..ära kalla seda torudest alla !

Kasutatud toiduõli tuleb korralikult panna klassikalistesse jäätmekottidesse (valged) või koguda õli eraldi kohta, kuid kindlasti ei tohi seda valada kanalisatsiooni. 

Lisaks vee saastamisele, kipub toiduõli kogunema kanalisatsioonitorudesse ja ummistab need. Selleks, et seda vältida tuleks paigaldada rasvapüüdur.  Et  vältida paljusid probleeme (ummistunud kanalisatsioonitorud, kasutuskõlbmatud rasvapüüdurid jne) võiks võimaluse korral hoopiski piirata  rasva ja õlide kasutamist. Samuti on oluline hoida eraldi toidu valmistamiseks kasutatavad taimeõlid ja mineraalsed või sünteetilised õlid.  Et vedelal kujul olevaid rasvasid hõlpsasti tavalisse prügikasti ära visata, peate need koguma pudelitesse või teistesse äravisatavatesse konteineritesse.

 Suuremate rasvakoguste korral võiksite võtta ühendust kohalike jäätmekäitlusettevõtetega, kes koguvad ja töötlevad kasutatud toiduõli. 


 Niiviisi saab ära hoida ummistunud torustiku ja kanalisatsiooni halba lõhna. Samuti väldite olemasoleva torustiku renoveerimise või parandamise kulusid. Üldised ummistused võivad blokeerida veepuhastussüsteeme, suurendada kulusid hooldustöödele ning võivad ka põhjustada õnnetusi töötajatega.

 Mõju

Veereostuse ärahoidmine

 

 

Еко карта