Rohealade hooldus

Piirake kemikaalide kasutamist haljasalade töötlemisel ja eelistage pigem bioloogilist kontrolli, valides õigete taimede kombinatsioone.

 Kasutage ära looduslikke kaitsevahendeid: 

  • Selle asemel, et võidelda kahjurite kõrvaldamise vastu, tuleks planeerida ja edendada röövloomade ja teiste taimede olemasolu, mis neid ära hoiaks.  Kui Te ei saa kuidagi vältida kemikaalide kasutamist, jälgige hoolikalt ja pidage kinni ettenähtud annustest ja kasutage pigem mahepõllumajanduses vastuvõetavaid tooteid. Ärge väetage või kasutage erinevaid tooteid enne tugevaid vihmasid või torme, sest tooted lagunevad siis kiiremini loodusesse.
  • Umbrohtu saab kõrvaldada kasutades termilise umbrohutõrje tehnikat. See tekitab intensiivsed kuumuse sähvatusi, mis ei põleta vaid häirib umbrohu ainevahetust, mille tõttu hakkab umbrohi kiiresti surema. See on lihtne ja mitte saastav meetod. Hooldusvahendite (muruniiduk, hekkide trimmerid jne) väljavahetamise korral valige tooteid keskkonnahoidlike kriteeriumite alusel (väike energiatarbimine jne).
  • Koguge lillede ja aia kastmiseks vihmavett.
  • Kastke lilli ja aeda 19.00-07.00 vahel.
  • Viige aiajäätmed komposti  ja kasutage niitmisel purustavat tera, mille abil toimub kiirem lagunemine, mis omakorda toimib väetisena. 

Eco map